Životopis

Sam Worthington - Biografie

27. června 2010 v 12:09 | Paulina

Sam Worthington - Biografie

sam-worthington-team.blog.cz


sam-worthington-team.blog.cz
Sympatický herec Sam Worthington se narodil 2. srpna roku 1976 v Godalmingu v Anglii. Jeho

 celé jméno zní: Samuel Henry J. "Sam" Worthington. Během jeho dětství se rodina přestěhovala do Perthu v Západní Austrálii. Co se týče studií, tak již v 17ti letech odešel ze střední školy a živil se drobnými pracemi.

V 19ti letech se Sam uchází o studium v Národním institutu dramatických umění (NIDA) a je přijat. Po absolvování tohoto vzdělávacího institutu v roce 1998 započal svou hereckou dráhu účinkováním v divadle Belvoir Street.

Od divadelní práce byl již jen krůček k té filmové. V roce 2000 debutoval na filmovém plátně rolí v australském snímku "Tanečník". Za svůj výkon byl nominován na cenu australského filmového institutu.

Mezi Samovy další australské filmy náleží např. "Rváči", za nějž byl nominován na cenu "Film Critics Circle of Australia Award". Nato přišly menší role, např. ve snímcích "Bitkaři", "Hartova válka" či "Vyrovnat si účty".

Mezinárodní publikum však na sebe upoutal až rolí v kritikou i diváky velice ceněném filmu "Somersault". Za tento herecký výkon získal cenu AFI a vysloužil si druhou nominaci na cenu FCCA.

Poté získal Sam Worthington ještě role ve filmech "Macbeth" a "Rogue". V roce 2008 přišel zlom, kdy se začaly filmové nabídky jen hrnout a mladý herec tak mohl zcela dát průchod svému přirozenému hereckému talentu. Ve zmíněném roce získal příležitost např. ve snímcích "Terminator Salvation" či "Avatar". V roce 2009 si zahrál nejen v již už zmiňovaném snímku Avatar (Ve kterém stačil nejen dobít srdce mnoha dívek a žen, ale také především uchvátil svým hereckým výkonem) začal natáčet remake slavného filmu "Souboj Titánů", dále "Last Night", "The Debt" či snímek "Last Man". Uvidím čím nás Sam překvapí dále.

Kopírovat s mím zdrojem!

Můj zdroj ZDE, ovšem já jsem ještě přepracovávala. 
 

Reklama